Radom

LIST OTWARTY DO MIESZKAŃCÓW RADOMIA

05 styczeń 2012, 11:02 - Autor

W 2007 roku Pan Krzysztof Sońta został wybrany Posłem do Sejmu RP. Dwa lata później kandydował do Parlamentu Europejskiego, lecz nie uzyskał poparcia mieszkańców Radomia. Podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych Pan Krzysztof Sońta również nie uzyskał mandatu posła do Sejmu RP, gdyż nie zgodzili się na to radomianie.
Pomimo tego, że wyborcy z Radomia dwukrotnie odmówili Panu Sońcie swojego poparcia, to Pan Prezydent Radomia szybko wymyślił nową posadę dla Pana Sońty. Już 8 listopada zaczął on sprawować funkcję doradcy Prezydenta Radomia ds. osób wykluczonych i organizacji pozarządowych.
Ludzi czujących się jako wykluczeni jest w Radomiu bardzo dużo, a to za sprawą ogromnego bezrobocia panującego w naszym mieście. Zapowiedź likwidacji, czy restrukturyzacji kolejnych instytucji w Radomiu (Urząd Kontroli Skarbowej, Poczta Polska, szkoły przedszkola) w najbliższym czasie jeszcze spotęgują to bezrobocie.
Ale jak wykluczeni radomianie mają przedstawić swoje problemy Panu Sońcie, skoro jego biuro w pokoju nr 211 Urzędu Miasta jest zamknięte, a na drzwiach nie wisi nawet żadna tabliczka z godzinami urzędowania. Telefon 48 362 08 37 podany przez Sekretariat Prezydenta również nie odpowiada.
Rzeczniczka biura prasowego magistratu Ryszarda Kitowska twierdzi, że Pan Sońta nie ma ustalonych godzin urzędowania, nie ma też zakresu czynności i obowiązków, nie ma również ustalonego czasu pracy.
To jakiś absurd – tylu jest ludzi bezrobotnych w Radomiu, miasto jest tak bardzo zadłużone, a Pan Prezydent tworzy tak fikcyjne i kosztowne stanowisko.
Za rządów Pana Prezydenta Kosztowniaka mamy rzeczywiście „kosztowny” Radom.
Czy my mieszkańcy Radomia musimy zgadzać się na takie marnotrawstwo społecznych pieniędzy?
Czy z naszych podatków musi być sowicie opłacany człowiek, którego radomianie odrzucili w dwóch ostatnich wyborach?

Tadeusz Tymirski
Wiceprezes Zarządu
Stowarzyszenie ulicy Czarnej w Radomiu